Vizyonumuz

  • Özel eğitimin en önemli özelliği olan bireye odaklı olması ile birlikte kendi farklıklılarına uygun fiziksel koşullarda bir eğitim programın hazırlamasını (BEP)sağlayan ve önemine inanan eğitim anlayışına sahiptir.
  • Yetersizlik türüne göre temel beceri ve alışkanlıklar kazandırarak bağımsız yaşama gücünü oluşturmak ve hayatta bende varım sözünü özel bireylerimize hissettirmektir.
  • Bütün özel çocuklarımızın ve ailelerinin tek , özel ve biricik  olduğunu bilerek bir bütünsellik içerisinde karşılıklı saygı ve SEVGİ ‘nin yüceliğinin var olduğu bir ortam yaratmaktır.
  • Aile -okul (normal okula devam eden çocuklarımız için) ve özel eğitim merkezimiz arasındaki üçgenin öneminin ailelere anlatılmasını ve bütün eğitim kurumlarının bu anlamda bilinçlendirilmesini hedef alan anlayışa sahiptir.
  • Özel çocuklarımıza yapılan ETİKETLEN’ MELERİN önüne geçebilmek için uzman eğitim kadromuzla Milli Eğitime bağlı okullar , üniversite ve diğer kurumlarla iletişim halinde bulunarak özellikle ailelere bu engel türlerinin vücudumuzdaki herhangi bir organımızın eksikliği yada hastalığı arasında farklılık olmadığını belirterek çocuklarımızın üzerindeki bu etiketlenmeleri kaldırmak için elimizden geleni yapmayı hedef bildik.
  • Özel bireylerimizin ihtiyaçlarının belirlenmesi ve giderilmesinin yanı sıra birçok dünyaca ünlülerimizde de yetersizlik türleri bulunmakla beraber yetenekli yönleri de vardı bunlardan bazı örnekler sunarsak Albert Einstein – Öğrenme yetersizliği, Thomas Edison- İşitme Yetersizliği , Stephen Hawking- Fiziksel Yetersizlik. Bizim amacımız yeteneği olan özel bireylerimizi tanıyarak ailelere bu yönleri arka planda kalmamasını sağlayarak doğru yönlendirme yapmaktadır.
  • Özel çocuklarımızın erken tanı ,doğru tedavi yöntemi ve doğru eğitimle birlikte başarının elde edilebileceğini hedef aldık.
  • Dünyada özel bireylerimizle ilgili yapılan çalışmaları ,gelişmeleri , yeni teknolojiyi takip ediyor ve başarının anahtarı olan inancımız ve sevgimizle bu sloganı hayatımızın bir parçası sayıyoruz…         

 

                        "HER İNSAN BAŞARIR  YETERKİ BAŞARMASI İÇİN FIRSAT VERİLSİN…"